Fabrycznie podkręcony SAPPHIRE HD 7950 z chłodzeniem Vapor-X

Sapphire zaprezentował nowego Radeona HD 7950 z bardziej wydajnym od standardowych chłodzeń coolerem Vapor-X. Karta wykorzystuje wiele rozwiązań znanych z Radeonów HD 7970 Vapor-X, a jednocześnie jej cena jest znacznie niższa. Sapphire HD 7950 Vapor-X OC wyposażony jest w 3 GB pamięci GDDR5 na 384-bitowej szynie pamięci, dwie kości BIOS-u, a także w dużą liczbę złącz (DVI-I, DVI-D, DisplayPort oraz HDMI 1.4a), dzięki czemu można w pełni wykorzystać potencjał trybu AMD Eyefinity.

Karta posiada 1792 procesorów strumieniowych, 112 jednostek teksturujących oraz 32 jednostki rasteryzujące.

Zasilanie karcie zapewnią dwie 6-pinowe wtyczki molex. Sama karta może natomiast maksymalnie pobierać 210W mocy.

Standardowe taktowania Sapphire Radeona HD 7950 3 GB Vapor-X OC to 850/1250 MHz. Po przełączeniu na BIOS alternatywny częstotliwość rdzenia osiąga nawet 950 MHz poprzez funkcję PowerTune, która dodatkowo zwiększa możliwości karty i umożliwia jej dalsze efektywne podkręcanie.

Zastosowane chłodzenie Vapor-X oparto na dwóch 8 mm i dwóch 6 mm rurkach cieplnych oraz 90 mm wentylatorach. Pomimo że zastosowany cooler Vapor-X opiera się na dość prostej zasadzie działania, karta graficzna chłodzona przy wykorzystaniu komory parowej osiąga niższe temperatury niż urządzenia chłodzone w sposób tradycyjny, z wykorzystaniem jedynie ciepłowodów i wentylatorów.

Wypełniony chłodziwem moduł, w którym panuje bardzo niskie ciśnienie zmniejszające temperaturę parowania, nagrzewa się do kilkudziesięciu stopni, po czym następuje zamiana wody w parę osadzającą się na naczyniach włoskowatych usprawniających oddawanie energii cieplnej do radiatora. Następnie para ulega skropleniu i już w stanie płynnym trafia z powrotem na gorącą powierzchnię komory stykającą się z rdzeniem.  Proces ten stanowi cykl zamknięty, co zapewnia skuteczne obniżanie temperatury karty graficznej.

Sugerowana cena detaliczna karty Sapphire HD 7950 3 GB Vapor-X OC wynosi 1579 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.

SAPPHIRE_HD7950_VAPOR-X_2

źródło:Informacja Prasowa

 

This entry was posted in Karty graficzne, Newsy and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>