Nvidia – Preordery na Geforce’y z serii GTX 600 jeszcze przed końcem roku

Nvidia ogłasza że jeszcze przed końcem tego roku będzie można składać zamówienia na nowe karty graficzne z serii GTX 600  o kodowej nazwie Kepler. Firma nie poinformowała że nowe karty graficzne będą dostępne pod koniec roku, co zresztą nie było zaskoczeniem, a pisałem o tym przy okazji wcześniejszych informacji o procesie technologicznym, w którym będą wytwarzane nowe karty, jednak można się spodziewać że wraz z końcem roku otrzymamy bardziej szczegółowe informacje na temat budowy nowych układów graficznych od Nvidii.

„Pomiędzy generacją Fermi i Kepler, którego sprzedaż powinniśmy rozpocząć wraz z końcem tego roku, jest 3-krotny wzrost wydajności (chodzi o obliczenia zmiennoprzecinkowe podwójnej precyzji) na każdy watt mocy(…) Wkrótce mamy zamiar ją przedstawić.” powiedział Chris Malachowsky współzałożyciel Nvidii na warsztatach GTC w Japonii. Kepler będąc nową architekturą przyszłej generacji procesorów graficznych od firmy z Santa Clara ma przynieść znaczący wzrost wydajności i ma sprawić że jednostki GPU będą bardziej elastyczne pod względem programowania, co z kolei powinno przyspieszyć rozwój aplikacji wykorzystujących technologie GPGPU (general purpose processing on GPU). Niektóre z technologii które Nvidia obiecała przedstawić wprowadzając architekturę Kepler i Maxwell (następca Keplera) to virtual memory space (która pozwoli procesorowi CPU i GPU na użycie zunifikowanej pamięci wirtualnej) oraz technologia pre-emption, które poprawią zdolność GPU do niezależnego przetwarzania danych bez pomocy centralnej jednostki CPU. Teraz wypada jedynie czekać z niecierpliwością na szczegóły odnośnie nowych kart graficznych z serii GTX 600.

 

źródło:xbitlabs


This entry was posted in Karty graficzne, Newsy and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>