PCI-Express 4.0 – 2x szybszy interface w 2015r.

PCI_Express 4.0Standard PCI-Express 3.0, który w chwili obecnej nie jest jeszcze wykorzystywany, doczekał się już następcy, w postaci kolejnej generacji interface’u kart rozszerzeń, oznaczonego numerem 4.

Organizacja PCI-SIG zatwierdziła niedawno wprowadzenie nowego standardu PCI-Express 4.0, który ma być dwa razy szybszy od PCIe 3.0, i osiągać wydajność 16GT/s (gigatransferów na sekundę) co da przepustowość danych wynoszącą 32GB/s w każdą stronę, dla slotów PCI-Express 4.0 x16.

Nowy standard szyny PCI-Express 4.0, ma być produkowany przy użyciu tych samych materiałów oraz środków co standard 3.0. PCIe 4.0 dodatkowo zachowa kompatybilność z urządzeniami wykorzystującymi wcześniejsze generacje PCIe. Poprawie ma również ulec pobór mocy w stanie spoczynku.

To chyba całkiem niezła wiadomość zważywszy na fakt, że nie mamy do czynienia ze zmianą całej szyny PCIe na całkiem nowy standard jak w przypadku zmiany magistrali AGP na wspomnianą PCIe i nie zmieni się to przez najbliższych kilka lat, gdyż planowana data premiery nowego standardu PCI-Express została ustalona na przełom 2014 i 2015 roku.

źródło:techpowerup

 

This entry was posted in Karty graficzne, Newsy, Płyty główne & CPU and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>