ZOTAC GeForce GTX 690 – 2-rdzeniowe monstrum

Zotac_GeForce_GTX690_headNvidia na początku tego miesiąca wyciągnęła z rękawa swoją najcięższą artylerię w postaci dwuprocesorowej karty graficznej GeForce GTX 690.

GTX 690 wykorzystuje dwa w pełni odblokowane rdzenie GK104, które mogliśmy podziwiać w pojedynczej karcie GTX 680. Nowa karta Nvidii według założeń twórców ma być tak samo wydajna jak dwa GeForce’y GTX 680 w trybie SLI, przy sporo niższym poborze mocy i cichszej pracy.

GeForce GTX 690 jak wcześniej pisałem wykorzystuje dwa w pełni odblokowane rdzenie GK104, co oznacza że nie mamy do czynienia z żadnymi cięciami w jednostkach obliczeniowych i do dyspozycji pozostawiono nam wszystkie dobrodziejstwa pojedynczego chipu z GTX’a 680, pomnożone razy 2.

Karta Nvidii wykorzystuje więc 2 x 1536 procesorów strumieniowych, 2 x 128 jednostek teksturujących, 2 x 32 jednostek ROP. Na pokładzie nowego GeForce’a GTX 690 mamy też do wykorzystania 2x 2GB pamięci GDDR5 pracującej na podwójnej 256-bitowej szynie pamięci.

This entry was posted in Karty graficzne, Newsy and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>