PHILIPS 231P4QRYES z matrycą IPS

Firma MMD zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS zapowiada wprowadzenie na polski rynek kolejnego monitora z innowacyjnym czujnikiem ErgoSensor: 23-calowego modelu PHILIPS 231P4QRYES z matrycą IPS.

Monitor należy do serii profesjonalnej i dedykowany jest użytkownikom dbającym o zachowanie właściwej dla zdrowia pozycji przed komputerem oraz zwracającym uwagę na ergonomię pracy biurowej.

Podobnie jak jego 24-calowy poprzednik, monitor PHILIPS 231P4QRYES wyposażony jest w czujnik ErgoSensor, który monitoruje postawę użytkownika oraz czas spędzany przed ekranem. Kamera oparta na matrycy CMOS wykrywa zakres ruchów, odległość oczu od monitora oraz położenie szyi użytkownika. Kiedy siedzi on w nieodpowiedniej odległości (mniejszej niż 70 cm lub większej niż 90 cm) lub przechyla głowę pod kątem większym niż 15° na ekranie monitora pojawia się komunikat zachęcający do przybliżenia/oddalenia się od ekranu lub wyprostowania głowy. Odpowiednia ikonka sygnalizuje konieczność zrobienia przerwy, w przypadku kiedy użytkownik pracuje przy monitorze bez przerwy dłużej niż godzinę.

Wbudowany w monitor czujnik rejestruje także oddalenie się użytkownika od komputera, przez co następuje automatyczne przyciemnienie wyświetlacza a następnie przejście w tryb gotowości. Rozwiązanie to zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Na całkowite odcięcie zasilania pozwala klasyczny wyłącznik z boku obudowy.

Konstrukcja ergonomicznej i stabilnej podstawy SmartErgoBase umożliwia regulację wysokości ekranu w zakresie do 130 mm, pochylanie w zakresie 25°, obracanie do 65° w prawo lub w lewo, a także 90° w pionie (pivot). Pozwala to dostosować ustawienia monitora do wzrostu użytkownika, co sprzyja utrzymywaniu właściwej postawy podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Monitor PHILIPS 231P4QRYES jest podświetlany układem białych diod LED. Wyświetla obraz o maksymalnej rozdzielczości 1920×1080, formacie 16:9, maksymalnej jasności 250 cd/m2 i typowym kontraście 1000:1. Dzięki zastosowaniu matrycy IPS monitor dokładnie odwzorowuje kolory oraz charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia, wynoszącymi 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Za pomocą funkcji SmartImage użytkownik może korzystać z predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, m.in. Biuro, Zdjęcia, Film, Gra czy tryb Ekonomiczny. Dzięki oprogramowaniu SmartControl Premium możliwe jest także ręczne ustawianie parametrów obrazu.

23-calowy monitor z czujnikiem ErgoSensor wyposażony jest w głośniki oraz złącza: Display Port, DVI-D (z HDCP), D-Sub, cztery porty USB, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Pozwala to na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń, np. odtwarzacza Blu-ray, kamery internetowej, napędów przenośnych czy drukarki oraz korzystanie z nich bez potrzeby przepinania kabli. PHILIPS 231P4QRYES przystosowany jest także do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA 100×100 mm.

Energooszczędność monitora oraz dbałość producenta o aspekty ekologiczne potwierdzają certyfikaty EPEAT Gold, EnergyStar 5.0, ROHS i TCO Edge. W trybie ECO model ten pobiera 18 W, jego obudowa nie zawiera PCW/BFR, a ponad 65% użytego plastiku pochodzi z recyklingu.

Monitor waży 5,23 kg przy wymiarach 547×515×220 mm (z podstawą).

źródło:Informacja Prasowa

This entry was posted in Monitory & TV, Newsy and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>