Biurowy monitor Philips 241S4LCB

Philips_241S4LCBNa polskim rynku pojawił się 24-calowy monitor Philips 241S4LCB z biurowej serii S.

Podświetlony białymi LED-ami ekran (TN) monitora Philips 241S4LCB wyświetla obraz o rozdzielczości 1920×1080 i maksymalnej jasności 250 cd/m2. Współczynnik kontrastu wynosi 1000:1, a czas reakcji matrycy równy jest 5 ms.

Opracowana przez Philips technologia TrueVision zapewnia fabryczne dostrojenie monitora do wymogów 4-krotnie bardziej rygorystycznych niż przestrzeń barwowa sRGB systemu Windows, co gwarantuje żywe kolory i wysoką jakość obrazu.

Funkcja SmartImage daje użytkownikowi możliwość ustawienia jednego z 6 trybów: Biuro, Zdjęcia, Filmy, Gry, Ekonomiczny lub Wyłączony z predefiniowanymi ustawieniami kontrastu, nasycenia kolorów i ostrości. Po aktywowaniu funkcji SmartPower dynamicznie analizowana jest treść obrazu oraz dostosowywana jasność i kontrast, co pozwala na redukcję zużycia energii aż o 50%. Do samodzielnego ustawiania parametrów obrazu służy oprogramowanie SmartControl.

Podstawa SmartErgoBase pozwala na indywidualne dopasowanie monitora dzięki dużym możliwościom regulacji: podnoszenia o 10 cm, obracania o 90 stopni (PIVOT), odchylania o 65 stopni w prawo lub lewo oraz o 5 i 20 stopni – odpowiednio – w przód lub w tył. MonitorPhilips 241S4LCB jest także przystosowany do powieszenia na ścianie, zgodnie ze standardem VESA.

Philips_241S4LCB_2_pivot

Dzięki wejściom VGA oraz DVI-D (z cyfrowym HDCP) istnieje  możliwość podłączenia do monitora dwóch różnych źródeł sygnału.

Philips 241S4LCB w trybie ECO zużywa 12 W energii, 25% użytego materiału pochodzi z recyklingu, a obudowa nie zawiera PCW/BFR.
Ekologiczną konstrukcję monitora potwierdzają także certyfikaty EPEAT Gold, EnergyStar 5.0, ROHS.

Monitor waży 6,3 kg przy wymiarach 565×403×227 mm (z podstawą).

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora Philips 241S4LCB wynosi 940 zł brutto.

źródło:Informacja Prasowa

 

This entry was posted in Monitory & TV, Newsy and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>