Nowe Okulary 3D stworzą wspólnie Panasonic, Samsung, Sony i XPAND 3D

aktywne_3D_migawkowe_okularyPanasonic, Samsung, Sony i XPAND 3D wspólnie połączyły siły, aby stworzyć nowy standard w technologii 3D. Mianowicie chodzi o aktywne okulary 3D, których standaryzację producenci ochrzcili mianem „Full HD 3D Glasses Initiative”. Firmy będą razem pracować nad rozwojem i opatentowaniem bezprzewodowej technologii Bluetooth w swoich okularach, która wykorzystuje fale radiowe (RF). Oznacza to oczywiście, że nowe okulary migawkowe będą łączyć się bezprzewodowo z urządzeniami wyposażonymi w Bluetootha, takimi jak: telewizory, monitory, komputery czy projektory bez względu na to przez kogo zostały wyprodukowane. Ustandaryzowane okulary będą również wykorzystywały różne typy protokołów na podczerwień (IR) w łączności między okularami 3D a odbiornikami 3D. Będą to zarówno protokoły opracowane wspólnie przez Panasonic i XPAND 3D, jak również protokoły należące do Sony i Samsunga.

„Panasonic już od jakiegoś czasu pracuje nad ujednoliceniem technologii okularów 3D i w marcu ogłosiliśmy połączenie z XPAND i kilkoma innymi firmami członkowskimi oraz wzajemne przydzielenie koncesji na system protokołów IR.” powiedział Masayuki Kozuka dyrektor naczelny biura Media & Content Alliance, wspólnik oddziału R&D z Panasonic.

„Mamy nadzieję że poszerzająca się współpraca w związku ze standaryzacją technologii 3D, będzie miała swój udział w znaczącym przyspieszeniu popularyzacji urządzeń 3D.”

W październiku 2011 roku ma nastąpić rozwój i wdrażanie uniwersalnych aktywnych okularów 3D. Natomiast w roku 2012 okulary wykorzystujące protokoły IR/RF mają być dostępne na rynku i wstecznie kompatybilne z odbiornikami i urządzeniami wykorzystującymi aktywne 3D produkowanymi w 2011 roku.

Jak widać tuzy produkujące sprzęt elektroniczny domowego użytku, przestraszyły się pasywnego 3D, które LG w ostatnim czasie tak bardzo promuje i postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce otwierając pole dla aktywnej technologii 3D, której wykorzystanie głównie w związku ze standaryzacją aktywnych okularów 3D może stać się tańsze niż dotychczas.

 

źródło:guru3d

 

 

 


This entry was posted in Monitory & TV, Newsy and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>