Panasonic 4k – 20 calowy tablet z ekranem IPS

panasonic-4k-tablet-windows8proPanasonic poinformował o planach związanych z wypuszczeniem nowego tabletu z dotykowym ekranem o przekątnej wynoszącej aż 20 cali.

Nowy tablet Panasonica, roboczo nazwany po prostu 4K tablet, posiada imponującą jak na takiego rozmiaru urządzenie rozdzielczość wynoszącą 3840×2560 pikseli. Daje to zagęszczenie pikseli na cal rzędu 230ppi (O pozytywnych i negatywnych skutkach stosowania tak wysokich rozdzielczości w stosunkowo niewielkich wyświetlaczach, pisałem poruszając temat nowych standardów rozdzielczości, które chce wprowadzić Intel). Co do samego tabletu Panasonica, oprócz wysokiej rozdzielczości urządzenie wykorzystuje również matrycę IPS Alpha, jak określają ją producenci i co bardzo ciekawe, dosyć nietypowy format obrazu, którego stosunek długości do wysokości wynosi 15:10. Wielkość tabletu można przyrównać do rozmiaru kartki papieru A3.

Nowy tablet Panasonica pewnie do zbyt wygodnych należeć nie będzie, zwłaszcza jeśli zapragniemy go ze sobą nosić, ale z powodzeniem może zastąpić komputer All-in-One, ponieważ w jego wnętrzu kryją się całkiem mocne podzespoły. Tablet 4K korzysta z dobrodziejstw 2-rdzeniowego procesora Core i5-3427U vPro obsługującego technologię Hyper Threading (1.8GHz/2.8GHz, 3MB cache, TDP 17W) oraz zintegrowanego układu graficznego Intel HD Graphics 4000. Tablet wyposażono również w 4GB pamięci RAM i 128GB dysk SSD, na którym preinstalowana będzie 64-bitowa wersja Windows 8 Pro. Nie zabraknie także łączności Wi-Fi, Bluetooth 4.0, slotu microSD czy portu USB 2.0 oraz specjalnego rysika do obsługi dotykowego ekranu. Wymiary urządzenia to 475 x 334 x 10.8 mm przy wadze 2.4 kg. Bateria natomiast po naładowaniu ma pracować nieprzerwanie przez 2 godziny.

Panasonic nie podaje ceny, ani przybliżonej daty premiery swojego tabletu, wiadomo jedynie, że urządzenie ma się pojawić w sprzedaży jeszcze w tym roku.

źródło:vr-zone

This entry was posted in Monitory & TV, Newsy and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>