PHILIPS 273G3 wkracza na rynek monitorów 3D

Philips_273G3DHSB_monitor_3DWśród monitorów marki PHILIPS pojawił się pierwszy 27calowy model 3D z serii G: PHILIPS 273G3 z okularami z aktywną przesłoną. Dedykowany jest on przede wszystkim miłośnikom gier komputerowych oraz amatorom kina domowego.

Monitor PHILIPS 273G3 wyświetla obraz Full HD w rozdzielczości 1920×1080, przy częstotliwości odświeżania 120 Hz w 3D. W zestawie znajdują się bezprzewodowe okulary 3D z aktywną przesłoną (migawkowe) oraz nadajnik. Dzięki aktywnym okularom użytkownik nie musi martwić się o ograniczenia w kątach widzenia. Matryca monitora podświetlana jest diodami LED (W-LED), a współczynnik kontrastu wynosi 1000:1. Czas reakcji matrycy wynosi natomiast 5 ms (2ms GtG w trybie 2D). Maksymalna jasność podświetlenia wynosząca 300 cd/m2 skutecznie eliminuje problem ciemnego obrazu przy projekcji 3D.

Trójwymiarowy obraz będzie automatycznie włączany przy korzystaniu z 3D PC, odtwarzacza Blu-ray czy po podłączeniu odtwarzacza ze złączem kompatybilnym z HDMI 1.4a. Dołączone w zestawie dodatkowe oprogramowanie TriDef 3D, pozwala na transformację gier, filmów i plików wideo z trybu 2D na 3D.

Podobnie jak inne modele tej marki, monitor PHILIPS 273G3 wyposażony jest w autorskie funkcje producenta związane z czasem reakcji, kontrastem i innymi ustawieniami wyświetlacza. Oprogramowanie SmartControl PC pozwala na regulowanie parametrów obrazu za pomocą myszki, co jest alternatywą do korzystania z menu ekranowego za pomocą dotykowego panelu.

Zastosowana technologia SmartImage zapewnia wielofunkcyjność monitora. Analizując zawartość ekranu, wyświetlacz dostosuje jakość obrazu w trakcie oglądania zdjęć czy pracy z plikami tekstowymi. Dostępne są 4 tryby wyświetlania: Biuro, Obraz, Rozrywka oraz tryb Ekonomiczny.

Do monitora można jednocześnie podpiąć nawet trzy urządzenia, gdyż wyposażony jest on w dwa gniazda HDMI i jedno VGA. Dzięki temu przełączanie między obrazem z komputera a dekoderem TV czy odtwarzaczem multimedialnym jest szybkie i nie wymaga przełączania kabli.

Wszystkie monitory PHILIPS, włącznie z modelem 3D, odznaczają się dbałością o środowisko naturalne, co potwierdzają między innymi certyfikaty EPEAT Silver i Energy Star 5.0. Dzięki podświetleniu LED PHILIPS 273G3 nie zawiera rtęci.

Monitor waży 8,2 kg przy wymiarach 642×440×227 mm (z podstawą). W zestawie znajdują się okulary 3D z nadajnikiem sygnału, przewód audio, VGA oraz HDMI

Na polskim rynku monitor dostępny będzie pod koniec grudnia. Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora PHILIPS 273G3 wynosi 1879 brutto.

źródło:Informacja Prasowa

This entry was posted in Monitory & TV, Newsy and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>