Acer Aspire S3 – kolejny Ultrabook jeszcze w tym tygodniu

Ultrabook_Acer_Aspire_S3-951Pierwszy Ultrabook od Acer’a ma być dostępny jeszcze w tym tygodniu za cenę 899 USD. Acer Aspire S3-951 to model z 13,3 calową matrycą o natywnej rozdzielczości 1366×768 pikseli podświetlaną diodami LED. Ultrabook Acera został pokryty aluminiowo-magnezową obudową, która w najcieńszym miejscu ma grubość ok 12,5 mm, natomiast jego waga wynosi 1,35 Kg. Nie jest więc aż tak lekki jak chociażby Lenovo IdeaPad. Z tyłu urządzenia mamy miejsce na 2 porty USB oraz pełnowymiarowe złącze HDMI, z boku natomiast mamy wyjścia audio jack przeznaczone na słuchawki oraz mikrofon, jak również czytnik kart pamięci. Ultrabook Acera oferowany jest w metaliczno popielatym odcieniu, z wykończeniem zapobiegającym pozostawianiu odcisków. Acer S3 wyposażony jest w kartę łączności bezprzewodowej w standardzie 802.11 a/b/g/n oraz Bluetooth 4.0 i 1.3 Mpix kamerę. Systemem zarządza procesor Core i5-2467, który posiada 2-rdzenie pracujące z częstotliwością 1.6GHz każdy, lub 2.3GHz przy włączonym jednym rdzeniu. S3 posiada na wyposażeniu także 4GB pamięci RAM (1333MHz) i dwa dyski twarde. Jeden dysk SSD o pojemności 20GB i drugi dysk HDD o pojemności 320GB. 

System w stanie spoczynku ma się „budzić do życia” w ciągu 2 sekund, natomiast 3 ogniwowa bateria 3280 mAh, ma zapewnić do 6 godzin nieskrępowanej pracy.

 

 

źródło:anandtech
This entry was posted in Newsy, Notebooki, Urz.Mobilne and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>