Agawi łączy się z Microsoftem – czyli kolejny etap grania w chmurze

Platforma strumieniowania gier w chmurze Agawi (znana wcześniej pod nazwą iSwifter) podjęła współpracę z Microsoftem, w wyniku której na urządzeniach obsługujących Windows 8 z wykorzystaniem własnej platformy Microsoftu  opartej na chmurze Windows Azure, zobaczymy wiele gier, które normalnie byłyby niedostępne na tych urządzeniach.

Agawi w wersji 2.0 ma oferować strumieniowanie gier poprzez usługę w chmurze na wielu różnych urządzeniach, takich jak tablety, notebooki czy nawet telewizory. Teoretycznie będziemy mieć więc możliwość zagrania w ekskluzywne tytuły z konsol na komputerach czy nawet tabletach lub smartfonach,  będzie do tego jednak jeszcze potrzebna współpraca deweloperów zajmujących się tworzeniem największych tytułów, no i oczywiście szybkie łącze. Tymczasem jednak Microsoft dzięki współpracy z Agawi będzie chciał wykorzystać nadarzającą się okazję do wypromowania swojego systemu Windows 8, który będzie umożliwiał granie w chmurze w gry z PC np. na nowych tabletach wykorzystujących Windows 8 RT.

Granie w chmurze ma też swoje wady, w postaci wcześniej wspomnianej konieczności posiadania szybkiego łącza internetowego czy też uciążliwych opóźnień przeszkadzających w płynnej rozgrywce. Co prawda era post-PC tak rychle zapowiadana, jest zapowiedzią głoszoną na wyrost, gdyż rynek gier na komputery stacjonarne co prawda zmniejsza się na znaczeniu, ale podobnie jak konsole stacjonarne będzie jeszcze długi czas stabilnie funkcjonować.

Nie należy mieć jednak złudzeń co do przyszłości tego rodzaju rozrywki, która w bliższej lub dalszej perspektywie czasowej będzie zdominowana przez gry strumieniowane poprzez usługę w chmurze.

 

 

źródło:techpowerup

This entry was posted in Gry, Newsy and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>