AMD APU Trinity w akcji na CES 2012

AMD_APU_Trinity_na_CES2012AMD pokazało na targach w Las Vegas możliwości swojego nowego procesora APU (Accelerated Processing Unit) o kodowej nazwie Trinity.

W skład nowej linii procesorów APU wchodzić będą jednostki centralne z serii A, wyposażone w dwa moduły Piledriver (następna generacja Bulldozera), tak więc procesor będzie widniał w systemie jako 4-rdzeniowiec. Nowe procesory będą posiadały także zintegrowany układ graficzny od AMD z serii Radeon HD 7000 i obsługiwać będą biblioteki DirectX 11.1.

Prezentacja możliwości nowych układów APU Trinity polegała na podłączeniu komputera do dwóch monitorów, z których jeden wyświetlał płynnie grę Dirt 3 w wysokich ustawieniach w DirectX 11, a drugi pokazywał pulpit na którym ten sam komputer zajmował się dekodowanie materiału wideo. Gdyby to nie wywołało wrażenia na widzach, przedstawiciel AMD miał jeszcze jednego asa w rękawie i zdejmując obudowę komputera pokazał, że w środku zamiast podzespołów widzimy notebooka, na którym chodzi równocześnie gra Dirt 3, następuje dekodowanie materiału wideo, a na wyświetlaczu samego notebooka puszczany jest film w wysokiej rozdzielczości. W ten sposób AMD chce pokazać co można osiągnąć przy odpowiednim wykorzystaniu technologii GPGPU (General-Purpose Computing on Graphics Processing Units). Filmik z tego pokazu możecie zobaczyć poniżej.

 

 

 źródło:techpowerup
This entry was posted in Newsy, Płyty główne & CPU and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>