AMD Brazos 2.0 z Radeonem HD 7000

Brazos_2.0Firma AMD planuje odświeżyć po raz kolejny swoją platformę Brazos. Procesory z rodziny Brazos zadebiutowały po raz pierwszy, w pierwszym kwartale 2011 roku. Już w 3 kwartale natomiast, linia procesorów wchodząca w skład platformy Brazos została odświeżona o modele E-450, E-300 oraz C-60, które zastąpiły na rynku kolejno procesory E-350, E-240 oraz C-50. W pierwszym kwartale 2012 roku ma nastąpić kolejna zmiana wśród układów znajdujących się w szeregach platformy Brazos, a zmiany według firmy z Sunnyvale są na tyle duże iż postanowiła zmienić nazwę platformy na Brazos 2.0.

W skład platformy AMD Brazos 2.0 mają wchodzić procesory APU Zecate z serii E (jak na razie nie wspomniano o procesorach Ontario z serii C). Procesor E-450, ma być zastąpiony układem E2-1800. Zegar nowego procesora E2-1800 został podniesiony do 1.7GHz, natomiast zintegrowany układ graficzny Radeon HD 6320 zostaje zastąpiony nowym Radeonem HD 7340, który jest taktowany z szybkością 523MHz oraz 680MHz w trybie Turbo Core. Bardzo możliwe że standardowy zegar E2-1800 też zostanie podniesiony w trybie Turbo, jak na razie jednak nie ma takiej informacji.


Następną nowością ze stajni Brazos 2.0 jest procesor APU E1-1200, który z kolei zastępuje starszy układ E-300. Częstotliwość taktowania zegara jednostki E1-1200 jest ustalona na 1.4GHz, a procesor graficzny Radeon HD 6310 zostaje zmieniony na Radeona HD 7310. który jest bardzo nieznacznie „podkręcony” względem poprzednika.

 

Brazos_2.0_zmiany


 

 

 

 

 

Nowa platforma Brazos 2.0 to także nowy chipset od AMD – A68M (Hudson M3L). Zmiany związane z nowym chipsetem A68M, to między innymi zmniejszenie portów SATA z 6 obsługiwanych przez chipset A50M do 2. Zmniejszy to z pewnością trochę pobór mocy procesorów, a 2 porty w segmencie klasy podstawowej, nie powinno nikogo przesadnie rozczarować. Chipset A68M wprowadza też obsługę RAID 0 i RAID 1. Z innych rzeczy wartych odnotowania trzeba też wspomnieć o natywnej obsłudze złącza DisplayPort, jak również wprowadzeniu kontroli szybkości obrotów wiatraka chłodzącego procesor oraz kontrolera SD. Liczba portów USB 2.0 także uległa zmianie i mamy ich teraz 8 zamiast wcześniejszych 14, jednak równocześnie dwa porty USB 1.1 zostały zastąpione 2 portami USB 3.0, co zdecydowanie jest lepszym rozwiązaniem.

W tym samym czasie co platforma Brazos 2.0, ma zadebiutować również platforma Brazos-T zaprojektowana specjalnie dla tabletów, na której zobaczymy nieco okrojony chipset A55T oraz zoptymalizowane pod względem poboru prądu procesory APU Hondo

Premiera nowych procesorów z platformy Brazos 2.0 ma nastąpić w pierwszym kwartale 2012 roku, a jeszcze w tym samym roku ma się odbyć premiera wytwarzanych w technologii 28nm, jednostek APU Wichita i Krishna

źródło:computerbase
This entry was posted in Newsy, Płyty główne & CPU and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to AMD Brazos 2.0 z Radeonem HD 7000

 1. żubr says:

  Ten wytwór AMD nie nadaje się do pacy w sieci internetowej.
  Nikt kto choć trochę ma rozeznanie w komputerach dziś nie kupi laptopa którego procesor pracuje poniżej 2 GHz.
  Każdy procek intela bije to reklamowane badziewie na głowę

  • Sławek B. says:

   Byś się pomylił – mam netbook’a z E-450 już od ponad pół roku i jest to na prawdę dobry sprzęt, który radzi sobie znakomicie w pracy biurowej, przeglądaniu Internetu czy też oglądaniu filmów w HD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>