AMD Kaveri będzie posiadał pamięć L3 cache ?

AMD-APU_Kaveri_L3Na konferencji AMD Fusion Developer Summit odbywającej się w Seattle ujawniono ciekawe informacje dotyczące trzeciej już generacji procesorów APU Kaveri.

Następca układów APU Trinity, które niedawno miały swoją premierę, będzie posiadał od 2 do 4 rdzeni Steamroller oraz zintegrowane układy graficzne Radeon HD 7000 opierające się w pełni na obecnej architekturze GCN. Dostaniemy również kontroler pamięci DDR3-2133, który będzie mógł obsłużyć kości pracujące z wyższą częstotliwością taktowania niż obecnie stosowany kontroler pamięci w układach Trinity (DDR3-1866). Jednostki Kaveri będą wykorzystywały 28nm proces technologiczny i zostaną wyprodukowane przez fabryki GlobalFoundries.

Dzisiaj na konferencji AMD ujawniono również, że nowe procesory AMD Kaveri będą wyposażone we współdzieloną zunifikowaną przestrzeń adresowania pomiędzy procesorem a układem graficznym. Dzięki temu wymiana danych będzie odbywać się szybciej bez konieczności dodatkowego kopiowania danych. Bardzo możliwe więc, że nowe procesory będą posiadały współdzieloną pamięć trzeciego poziomu, która dotychczas nie była stosowana w procesorach APU.

Nowe układy APU Kaveri maja pojawić się w 2013 roku i zastąpić obecne procesory Trinity. Ciekawe jest również jak procesory AMD wypadną w porównaniu z jednostkami Intela Haswell, które ukażą się w tym samym roku.

źródło:vr-zone

This entry was posted in Newsy, Płyty główne & CPU and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>