ARM i GlobalFoundries będą ze sobą współpracować

GlobalFoundries trzecia co do wielkości na świecie fabryka zajmująca się produkcją układów scalonych, w tym procesorów, zawarła długoletnie porozumienie z firmą ARM specjalizującą się w projektowaniu procesorów SoC (System-on-a-Chip) wykorzystywanych w urządzeniach mobilnych.

Na mocy nowego porozumienia fabryki GlobalFoundries będą produkowały nowe procesory ARM-Cortex z wykorzystaniem 20nm procesu technologicznego oraz trójwymiarowych tranzystorów FinFET. Nowa umowa zawiera w sobie również rozszerzenie współpracy związanej z produkcją procesorów graficznych.

Przyspieszy to na pewno powstanie nowych szybszych układów SoC adresowanych na rynek urządzeń mobilnych, głównie smartphone’ów oraz tabletów, które będą zużywały mniej energii, co jest kluczową sprawą w tym segmencie.

Przejście na nowy proces wytwarzania chipów w 20nm przy użyciu technologii LPM ma zapewnić 40%  wzrost wydajności procesorów oraz możliwość dwa razy gęstszego rozmieszczeniu tranzystorów niż w przypadku chipów 28nm.

źródło:techpowerup

This entry was posted in Newsy, Płyty główne & CPU and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>