CNPS20LQ – nowe chłodzenie wodne od ZALMANA

ZALMAN_CNPS20LQ_chlodzenie_dla_AMDFirma ZALMAN zapowiada premierę oryginalnego chłodzenia wodnego ZALMAN CNPS20LQ, przeznaczonego nie tylko dla fanów overclockingu. Najnowsza konstrukcja znanego producenta wysokiej jakości peryferiów komputerowych będzie kompatybilna z popularnymi gniazdami: Intel Socket 2011, 1366, 1156 i 1155 oraz z AMD Socket FM1, AM3+, AM3, AM2+ i AM2. Studzony cieczą układ pozwoli schładzać procesor wydajniej niż ma to miejsce w przypadku chłodzenia konwencjonalnego.

Urządzenie będzie obniżało temperaturę procesora do 15% skuteczniej w stosunku do znanych i cenionych układów ZALMANA: CNPS11X Performa, CNPS9900 Max czy CNPS10X Extreme. Na przykład, podczas gdy Performa przy 130W obciążeniu cieplnym obniżała temperaturę CPU do około 45 stopni Celsjusza, to CNPS20LQ zbije ją o dodatkowe 5 stopni. Kompaktowe chłodzenie wodne dobrze sprawdzi się we współpracy z  energochłonnymi procesorami, takimi jak AMD FX-8000 (Bulldozer) czy Intel Core i7-3960X (Sandy Bridge-E).

Montaż CNPS20LQ  w PC będzie łatwy i bezpieczny. Z uwagi na zamkniętą konstrukcję chłodzenia, nie powstanie ryzyko zalania podzespołów komputera w wyniku niewłaściwej instalacji wewnątrz obudowy. Zestaw składający się z wentylatora przytwierdzonego do chłodnicy, bloku wodnego z wbudowaną pompką oraz z dwóch bardzo elastycznych gumowych rurek nie będzie wymagał jakiejkolwiek konserwacji.

Zalman_porownanie_temperatur_

Szczególnie ciekawie zaprojektowano blok wodny. Znajdują sie w nim specjalne kanaliki utworzone przez mikro-finy miedziane, które wymuszają optymalny przepływ wody, co podnosi szybkość odbierania ciepła z procesora.

W porównaniu do typowego chłodzenia wodnego, rozmiary CNPS20LQ będą niewielkie, co usprawni przepływ powietrza wewnątrz obudowy. Zestaw zmieści się w praktycznie każdej standardowej obudowie. Miedziany blok wodny nie będzie blokował dostępu do pamięci RAM i nie powinien wystawać poza pozostałe elementy zintegrowane lub zainstalowane na płycie głównej.  Żebrowana, aluminiowa chłodnica (~ 150 x 120mm) wraz z wentylatorem również nie zajmie dużo miejsca.

Zastosowany wentylator o wymiarach 120 x 120mm będzie pełnił rolę urządzenia wypychającego gorące powietrze z obudowy. Prędkość jego obrotów będzie można regulować w zakresie 900-2000 obr./min metodą PWM, co zapewni ciszę w nocy i skuteczne schładzanie podczas intensywnego użytkowania PC do gier lub wymagających aplikacji.

Cechy produktu:

  • wydajniejsze schładzanie CPU w porównaniu do konwencjonalnego układu chłodzącego
  • niewielkie wymiary zestawu nieograniczające dostępu do elementów płyty głównej
  • bezpieczny montaż i użytkowanie dzięki zamkniętej konstrukcji chłodzenia
  • kompatybilność z najpopularniejszymi gniazdami procesorów – Intel Socket LGA 2011, LGA 1366, LGA 1156, LGA 1155  oraz AMD Socket FM1, AM3+, AM3, AM2+, AM2
  • miedziany blok wodny i aluminiowa, żebrowana chłodnica dla bardzo dobrego przewodnictwa cieplnego i skutecznego rozpraszania gorącego powietrza
  • 120mm wentylator z możliwością regulacji prędkości obrotów w zakresie 900-2000 obr./min

Sugerowana cena detaliczna (brutto) chłodzenia ZALMAN CNPS20LQ wyniesie 399 zł.

źródło:Informacja Prasowa

This entry was posted in Newsy, Płyty główne & CPU, Systemy chłodzenia and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>