Google i Samsung stworzą wspólnie tablet

Google wraz z Samsungiem planują wspólnymi siłami stworzyć wysokiej klasy tablet, który ma obsługiwać wyższą rozdzielczość niż iPad trzeciej generacji Apple’a.

Nowy iPad, jak wiadomo został wyposażony w wyświetlacz retina obsługujący rozdzielczość 2048×1536. Tablet stworzony przez Google oraz Samsung Electronics ma posiadać matrycę o przekątnej ekranu 10.1 cali i obsługiwać rozdzielczość 2560×1600. Dzięki wyższej rozdzielczości uzyskamy większe zagęszczenie pikseli na cal, które będzie wynosiło 299ppi i bardziej wyrazisty obraz. Oczywiście wyższa rozdzielczość to nie wszystko, gdyż sprawę może popsuć skalowanie obrazu, o czym już pisałem przy okazji informacji o Nowym iPadzie, Google jednak liczy, że użytkownicy skuszą się na tablet obsługujący wyższą rozdzielczość i sądząc po popularności Nexusa 7 pewnie bardzo się nie pomylą.

Tablet będzie najprawdopodobniej nosił nazwę Nexus 10 i będzie pracował na najnowszym systemie operacyjnym Googli Android 4.1 Jelly Bean. Nie wiadomo jeszcze jaki procesor SoC zostanie zaimplementowany w najnowszym tablecie, wiadomo jednak, że cena tabletu ma wynosić 299USD.

Samsung i Google współpracowały już ze sobą wcześniej, a wynikiem ich wspólnych działań był smartphone Galaxy Nexus. Obydwie firmy mają więc już doświadczenie we wspólnym tworzeniu urządzeń elektronicznych, nasuwa się jedynie pytanie czy Samsung zdoła zaspokoić zapotrzebowanie na duża ilość wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości, jeżeli Google nie skorzysta z pomocy innych producentów.

źródło:xbitlabs

This entry was posted in Newsy, Urz.Mobilne and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>