Hitachi sprzedaje pierwsze na świecie 4TB dyski HDD

Hitachi_sprzedaje_pierwsze_na_swiecie_4TB_dyski_HDDJapońska firma Hitachi rozpoczęła wysyłkę pierwszych na świecie dysków HDD o pojemności 4TB. Pomimo braku oficjalnych informacji od firmy, japońskiej stronie Akiba udało się już namierzyć nowe dyski Hitachi w sprzedaży.

Nowe dyski Hitachi sprzedawane są pod nazwą Deskstar 5K i oznaczone są numerem HDS5C4040ALE630.

Nazwa dysków sugeruje że mamy do czynienia z modelami o prędkości 5900rpm. Na pudełku widzimy również, że nowe dyski wyposażone są w 32MB pamięci cache oraz wykorzystują interface SATA 6Gb/s. Dyski HDD od Hitachi sprzedawane są w cenie 26,800¥ (jenów) co w przeliczeniu na dolary daje ok. 345USD. Nowe dyski wykorzystują także 4 zamiast wcześniej montowanych 3 talerzy obrotowych w wersji Deskstar 5K o pojemności 3TB.

Jak na razie nie wiadomo w jakich ilościach i czy w ogóle nowe dyski Hitachi trafią poza granice kraju kwitnącej wiśni. Ponieważ dyski produkowane są przez fabryki znajdujące się w Tajlandii, która została dotknięta powodzią, nie należy spodziewać się w najbliższym czasie ich szerokiej dostępności, a na więcej informacji trzeba jeszcze poczekać.

źródło:anandtech
This entry was posted in Newsy, Pamięci & HDD and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>