HTC Droid DNA – smartphone z wyświetlaczem 1080p

HTC-Droid-DNANa rynku pojawił się nowy smartphone od HTC, który jest następcą bardzo udanego modelu HTC One X.

HTC Droid DNA posiada nowy, większy 5-calowy wyświetlacz, potrafiący obsłużyć rozdzielczość 1920×1080. To na prawdę niezłe osiągnięcie jak na telefon komórkowy, a dzięki rozdzielczości Full HD, zagęszczenie pikseli na cal wynosi aż 440ppi, sprawą dyskusyjną jest jednak to czy w 5-calowym smartphonie potrzebujemy takiej rozdzielczości. Dla przypomnienia HTC One X jest wyposażony w 4.7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×720 pikseli. Matryca umieszczona w HTC Droid DNA to panel LCD-TFT (pokryty warstwą Gorilla Glass 2), nazywany przez producenta Super LCD3.

Na pokładzie nowego smartphone’a HTC znajduje się 4-rdzeniowy procesor SoC Snapdragon S4 Pro Krait APQ8064 taktowany zegarem 1.5GHz wraz ze zintegrowanym układem graficznym Adreno 320. W HTC Droid DNA na płytce PCB zamontowano również 2GB pamięci LPDDR2 oraz 16GB pamięci NAND flash.

Smartphone został wyposażony w 8MPix kamerkę znajdującą się na tylnym panelu urządzenia oraz 2.1MPix z przodu. Droid DNA zasilany jest przez trochę wiekszą wbudowaną  baterię 7.47 Whr. Telefon jest nieco większy i cięższy od swojego poprzednika, przy wymiarach 141 mm x 70.5 mm x 9.73 mm waży 142 g.

Miłośników słuchania muzyki na swoich smratphone’ach, HTC Droid DNA, może miło zaskoczyć, dzięki wbudowanemu 2.55v wzmacniaczowi słuchawkowemu, który polepszy jakość odsłuchiwanych utworów. Ucieszyć powinna też możliwość ładowania telefonu bez użycia kabli.

źródło:anandtech

 

This entry was posted in Newsy, Smartphone and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to HTC Droid DNA – smartphone z wyświetlaczem 1080p

  1. Aron says:

    Tym modelem HTC udowodniło, że daleko jeszcze im do czołówki. Te same rażące błędy i to powtarzane w każdym modelu. Brak możliwości rozszerzania pamięci, co przy Androidzie jest bezwzględną koniecznością. Mała, niewymienialna bateria i do tego prądożerny wyświetlacz w starej technologii LCD.
    Ekran Full HD, zabawne, tego przecież nikt nie jest w stanie dostrzec na pięciu calach! A brak czerni, która jest szarością… i owszem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>