Intel Haswell GT3 na targach CES 2013

Intel-Haswell-gt3-a-gt650m

Na tegorocznych targach elektroniki użytkowej CES 2013, organizowanych w Las Vegas Intel zaprezentował w akcji swój nowy procesor Haswell, wraz ze zintegrowanym układem graficznym GT3. 

Najwyższe modele procesorów Intel Haswell z układem graficznym GT3, mają wykorzystywać własną pamięć DRAM i wydajnościowo zbliżone będą podobno do mobilnych procesorów graficznych Nvidii GT 650M.

Intel chcąc udowodnić tą śmiałą tezę uruchomił obok siebie na dwóch identycznych monitorach grę Dirt 3 w rozdzielczości 1080p ze wszystkimi ustawieniami na High Quality, wyłączonym AA oraz wyłączonym VSync’iem. Jedna maszyna obsługiwała wspomniany przeze mnie procesor Haswell, drugą był laptop Asusa UX15 z układem graficznym GT650M.

Ponieważ podczas przeprowadzania tego tak zwanego „testu” nie uruchomiono żadnego oprogramowania przedstawiającego na ekranie liczby klatek na sekundę, można się jedynie domyślać jakie byłyby wyniki. Poniżej filmik nakręcony przez anandtech:

 

Jeżeli jednak spojrzycie się bliżej widać, że animacja na komputerze wykorzystującym nowy układ graficzny Intela nie jest tak płynna jak na laptopie Asusa z GT650M i sama gra także wolniej się uruchamia. Gdybyśmy zobaczyli benchmarki z gry pewnie też różowo by nie było, dlatego jest to porównanie trochę nad wyrost, rzecz jednak w tym, że zintegrowane układy graficzne stają się co raz mocniejsze i niedługo może uda się zagrać na takim sprzęcie w wysokiej rozdzielczości. W oczekiwaniu na nowe procesory Haswell ze zintegrowanymi układami GT3 oraz licząc po cichu na wydajność poziomu GT650M najpewniej się po prostu przeliczymy, ale myślę że sam fakt robienia takich porównań warty jest odnotowania.

źródło:anandtech

This entry was posted in Newsy, Płyty główne & CPU and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>