iPhone 4S przekroczył 1 milion sztuk w przedsprzedaży

iPhone_4S_ponad_1milionsztuk_w_przedsprzedazyPomimo faktu, że ujawnienie informacji na temat nowego smartphone’a z obozu Apple’a było rozczarowaniem, gdyż spodziewano się iPhone’a 5, a nie tylko ulepszonej wersji „czwórki”, nowy iPhone 4S uzyskał dwukrotnie lepszy wynik sprzedaży od swojego poprzednika i wynosi on już ponad milion sztuk zamówionych w systemie przedsprzedaży.

iPhone 4S ma być dostępny 14 października w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech oraz Japonii. W Polsce będzie dostępny dopiero pod koniec tego roku. Nowy model iPhone’a ma być wyposażony w procesor A5, który jest niżej taktowaną wersją tego samego modelu który znajduje się pod maską iPada 2, a jego taktowanie wynosi w przybliżeniu 800MHz. iPhone 4S korzysta z tego samego wyświetlacza co jego poprzednik. Jest to ekran o przekątnej 3,5 cala i rozdzielczości 640×960 pikseli. Nowy smartphone jest sprzedawany w trzech wersjach: 16GB, 32GB oraz 64GB zarówno w kolorze czarnym jak i białym, a ceny poszczególnych wersji wynoszą kolejno 199 USD, 299USD i 399USD gdy zdecydujemy się podpisać 2-letnią umowę w jednej z dostępnych sieci komórkowych. iPhone 4S posiada 8Mpix aparat, który teraz wyposażony jest w lepszy obiektyw, zapewniający wyższy wskaźnik ostrości oraz lepiej odwzorowane kolory. Będziemy także mogli nagrywać materiał wideo w rozdzielczości 1080p. iPhone 4S ma obsługiwać technologię HSPA+ która jest w stanie przesyłać dane z prędkością 14.4 Mbit/s. Z nowym smartphonem ma zadebiutować także nowy system operacyjny Apple’a iOS 5, który będzie dostępny także dla starszych modeli iPhone’a. Dla wersji 4S zarezerwowano asystenta mowy Siri, który ma rozpoznawać szereg różnych komend głosowych i odpowiednio zareagować, ustawiając np. budzik na 6 rano gdy wydamy mu taką komendę używając jedynie naszego głosu. Aplikacja ta ma również m.i.n. możliwość transkrypcji zapisu audio naszej mowy na tekst.

 

 

źródło: anandtech
This entry was posted in Newsy, Smartphone, Urz.Mobilne and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>