LPC-125LPFM – Pasywnie chłodzony mini PC

LPC-125LPFM_expresscard_Firma Stealth Computer wydała nowy model swojego pasywnie chłodzonego komputera mini PC – LPC-125LPFM. Komputer bardziej przypomina z wyglądu nettopa, chociaż jego aluminiowa obudowa jest naprawdę solidnie wykonana i jest rzeczywiście niewielkich rozmiarów (117mm x 155mm x 52mm) jak również jest bardzo cichy ze względu na zastosowanie pasywnego chłodzenia. Mini PC od Stealth.com waży zaledwie 0.54kg i pobiera niecałe 20W mocy.

LPC-125LPFM wyposażony został w procesor Intela D525 Pineview taktowanego z prędkością 1.8GHz. Jest to 2-rdzeniowy procesor z technologią HyperThreading i obsługą 4 wątków. Na pokładzie mamy też zintegrowany układ graficzny Intela GMA 3150. W tej niepozornie wyglądającej skrzyneczce, znajdziemy wszystko co niezbędne do pracy ze zwykłym komputerem PC. mamy tu Gigabitowy port LAN, 4x USB, 2x porty szeregowe RS232 COM, VGA, wyjście/wejście słuchawkowe, mikrofonowe, 2x PS/2 oraz slot dla kart rozszerzeń typu express card.

Model LPC-125LPFM standardowo na wyposażeniu posiada także dysk twardy SSD o pojemności 55GB. Komputer osiąga maksymalną temperaturę 45ºC i można go także dodatkowo doposażyć w dysk 2.5″ o pojemności do 750GB. Urządzenie posiada także miejsce na pamięć DDR3 SODIMM o wielkości do 4GB.

Choć komputer mini PC od Stealth.com jest rzeczywiście niewielkich rozmiarów, to jego cena wcale już taka mała nie jest i wynosi aż 895 USD, co osobiście uważam za lekką przesadę za komputer tej klasy. Jest to jednak ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza dla tych co często podróżują ze swoim sprzętem, dodatkowo komputer odporny jest na wstrząsy, a solidnie wykonana obudowa zapewnia ochronę przed „niespodziankami” w czasie podróży.

LPC-125LPFM_przodLPC-125LPFM_tyl


źródło:stealth
This entry was posted in Newsy, Notebooki, Urz.Mobilne and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>