Microsoft Surface – tablety od giganta z Redmond

Amerykański gigant Microsoft postanowił wraz z premierą swojego nowego systemu operacyjnego Windows 8, podbić również rynek tabletów ze swoimi urządzeniami Microsoft Surface, które będą wykorzystywały zmodyfikowany system Windows 8, o nazwie Windows 8 RT.

Microsoft chce dołożyć wszelkich starań, aby premiera nowego Windowsa była jak najbardziej spektakularna, no i oczywiście zwieńczona sukcesem.Tablety Microsoft Surface będą wyposażone w procesory ARM oraz Intela w zależności od modelu. Seria tabletów Surface ma wykorzystywać procesory z architekturą ARM oraz system Windows RT, natomiast seria Surface Pro będzie wyposażona w jednostki Intela oraz Windowsa 8 Pro.

Obydwie serie tabletów będą posiadały 10.6 calowy wyświetlacz obsługujący rozdzielczość HD w formacie 16:9.

Ciekawie zapowiada się także sama konstrukcja nowych tabletów Microsoftu. Obudowa ma być wykonana z ciekłego formowanego magnezu i będzie niezwykle cienka. Tablety będą wyposażone w jedną z klawiatur. O powierzchni wyłącznie dotykowej, która będzie mieć 3mm grubości lub nieco grubszej z normalnymi przyciskami. Klawiatury maja być wyposażone w żyroskop oraz akcelerometr odczytujące położenie palców na klawiszach. Oprócz tego dostaniemy także wielodotykowy touchpad.

Jeżeli Microsoft będzie chciał konkurować z Apple’em, a wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie, to nowe tablety Microsoft Surface będą urządzeniami z kategorii „premium”, które jak wiadomo tanie być nie mogą. Biorąc pod uwagę ceny Nowych iPadów, które w zależności od wersji oscylują w granicach od 499 do 829 USD, tablety Microsoftu mogą kosztować ok. 500-600 USD za wersję Surface i 700-1000 za Surface Pro, jak będzie w rzeczywistości okaże się już niebawem.

źródło:vr-zone

This entry was posted in Newsy, Notebooki, Urz.Mobilne and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>