Mini-odtwarzacz DUNE HD TV-301

dune_tv_301_1Firma HDI DUNE, producent wysokiej jakości sieciowych odtwarzaczy multimedialnych, wprowadza na rynek kolejny model z serii TV – DUNE HD TV-301.
Odtwarzacz doskonale sprawdzi się jako set-top box do odbioru telewizji internetowej oraz jako odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej, wykorzystujący opcjonalny tuner DVB-T.

Mini-odtwarzacz DUNE HD TV-301 jest niewiele większy od modelu TV-101, ale znacząco różni się od niego wyposażeniem.

Najnowszy odtwarzacz posiada między innymi kieszeń z funkcją hot-swap na 2,5” dyski SATA
i wbudowany czytnik kart pamięci SD/SDHC.

Nowy DUNE HD TV-301 wyposażony jest także w port USB 3.0 Slave, zapewniający szybki przepływ danych oraz umożliwiający użytkownikowi łatwe kopiowanie plików z komputera do zamontowanego w odtwarzaczu dysku. Do TV-301 dołączono również kabel USB 3.0 slave-host.

Dwa dodatkowe porty USB 2.0, umieszczone na bocznym i tylnim panelu, pozwalają na podłączenie pamięci przenośnych, zewnętrznych dysków oraz innych urządzeń magazynujących.

Z tyłu odtwarzacza, oprócz portu HDMI 1.3, znalazły się również złącza komponentowe i kompozytowe (przez mini-jack), optyczne złącze audio S/PDIF, a nawet port IR Extender, dzięki któremu użytkownik może schować odtwarzacz do szafki i sterować nim przy wykorzystaniu odbiornika podczerwieni.

HD-DuneTV301_HDD

TV-301 doskonale radzi sobie również w sieci, bo producent wyposażył odtwarzacz w szybsze niż w poprzednim modelu złącze Gigabit Ethernet oraz WiFi w standardzie b/g/n. Dzięki temu użytkownik jest w stanie bez przeszkód odtwarzać wysokiej rozdzielczości pliki wideo bezpośrednio z sieci lokalnej lub z komputera. DUNE HD TV-301 może również pełnić funkcję NAS z dostępem przez protokoły SMB i FTP.

DUNE HD TV-301, tak samo jak jego poprzednik, wykorzystuje procesor Sigma Designs 8670, który gwarantuje bezproblemowe odtwarzanie plików wideo w jakości FullHD i dźwięku w standardzie 7.1. Ten niewiele większy od dłoni odtwarzacz (16cm x 11,5cm x 3,6cm) poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi formatami plików wideo o wskaźniku bitrate do 50Mbit/s i z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC czy ALAC.

Dzięki ulepszonemu oprogramowaniu odtwarzacz DUNE pozwala na oglądanie telewizji (IPTV, OTT, VOD) i słuchanie radia przez Internet, korzystanie z naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (opcjonalnie), przeglądanie stron internetowych, pobieranie plików z sieci torrent, korzystanie z popularnych serwisów, a nawet na obsługę biblioteki multimediów z poziomu urządzenia wyposażonego w system Android.

Odtwarzacz DUNE HD TV-301 dostępny jest w dwóch wersjach – z wbudowanym WiFi oraz bez niego

źródło:Informacja Prasowa

 

This entry was posted in Newsy, Odtwarzacze and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>