Nowy iPad – następca iPada 2

Nowy_iPad

Niedawno firma Apple ujawniła nieco więcej informacji na temat swojego nowego mobilnego urządzenia, którym jest Nowy iPad.

Tak właśnie nazywać się będzie trzecia generacja iPada. Zamiast kolejnego numerka w tle, w tym przypadku trójki, zdecydowano się użyć słowa „Nowy”. Czy to dobry czy zły pomysł oceńcie sami, mi on raczej do gustu nie przypadł. Co do samego urządzenia, dostaniemy 9,7″ wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2048×1536 i grubości 9.4mm. Nowy iPad będzie więc nieco grubszy od swojego poprzednika i będzie też ważył trochę więcej bo 652g w wersji z obsługą WiFi i 662g dla wersji z LTE.

Nowy iPad wyposażony będzie w procesor Apple A5X (2 x Cortex A9) z 4 rdzeniowym układem graficznym PowerVR SGX543MP4 o częstotliwości 250MHz. Teoretyczna moc obliczeniowa tego układu to 32 GFLOPS’y, czyli dwa razy więcej od układu SGX 543MP2 znajdującego się we wcześniejszym tablecie Apple’a i 4 razy więcej od GeForce’a w układach Tegra 3. Oczywiście w praktyce różnica nie będzie już tak widowiskowa i należy się spodziewać mniejszego przyrostu wydajności. Trzeba mieć także na uwadze, że obraz o tak wysokiej rozdzielczości z zachowaniem płynności chociażby w grach, to już zbyt duże wyzwanie dla takiego układu graficznego, a także ze względu na ograniczenia przepustowości przesyłu danych. Będziemy mieć więc najprawdopodobniej do czynienia ze skalowaniem obrazu o niższej rozdzielczości, tak aby pasował do wielkości wyświetlacza. Praca na takim wyświetlaczu będzie jednak bardziej komfortowa zwłaszcza podczas czytania, także za sprawą szerszej gamy kolorów.

Trzecia generacja tabletów od Apple’a będzie wyposażona w 1GB pamięci RAM oraz 16GB – 64GB pamięci przeznaczonej na składowanie danych. Nowy iPad będzie teraz też pracować z baterią o pojemności 42.5Whr, która pomimo prądożernego wyświetlacza powinna zapewnić kilka ładnych godzin pracy.

Nowy iPad w zależności od wersji będzie sprzedawany w cenie 499 – 829 USD

źródło:anandtech

This entry was posted in Newsy, Urz.Mobilne and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>