Obudowa na dysk ZALMAN VE300 z USB 3.0

Obudowa_na_dysk_ZALMAN_VE300W ofercie ZALMANA pojawiła się nowa wersja kieszeni na dyski 2.5” – ZM-VE300, zapewniająca transfer danych dochodzący do 5Gb/s w trybie USB 3.0, posiadająca proste w obsłudze menu oraz efektownie prezentująca się na biurku.

Dodatkowo model ZM-VE300 posiada przycisk One Touch Backup & Safe Removal, który zapewnia łatwe kopiowanie plików do wskazanego przez użytkownika folderu, a przytrzymanie przycisku przez 3 sek. umożliwia bezpieczne i szybkie wyłączanie urządzenia, bez obawy o uszkodzenie plików.

ZM-VE300 może również spełniać rolę dysku wirtualnego, częściowo zastępującego napęd CD-ROM, DVD-ROM lub Blu-Ray. To ważna informacja dla osób często przenoszących i używających poza domem pliki obrazów .iso, których odczyt dla kieszeni ZALMANA nie stanowi problemu. Wykorzystując ZM-VE300 użytkownik może w łatwy sposób instalować na PC gry, programy czy nawet system operacyjny z plików .iso, magazynowanych na dysku zewnętrznym 2,5”. To idealne rozwiązanie dla osób, które kupiły laptopa bez napędu optycznego.

Menu kieszeni ZM-VE300 zostało zaprogramowane tak, by z jego obsługą poradziły sobie również osoby, które po raz pierwszy korzystają z tego typu urządzenia. Podświetlany wyświetlacz umożliwia łatwą nawigację po interface’ie nawet w ciemnościach.

Obudowa kieszeni wykonana jest ze szczotkowanego aluminium w kolorze czarnym lub srebrnym. Zastosowany materiał ma zapewniać skuteczniejsze oddawanie ciepła podczas długotrwałej pracy dysku.Urządzenie jest niewielkich rozmiarów i nie wymaga dodatkowego zasilania z sieci.W celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas przenoszenia, kieszeń wraz z dyskiem możemy schować do etui, dołączonego do zestawu.

ZALMAN VE300 uzyskuje gotowość do pracy w chwili podłączenia go do portu USB w komputerze PC (Plug & Play). Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania, a  zawarty w zestawie śrubokręt sprawia, że do montażu i demontażu dysków nie jest konieczny własny zestaw narzędzi.

Wydajna kieszeń od ZALMANA wspiera dyski w interfejsach SATA I i II.

Sugerowana cena detaliczna (brutto) obudowy ZALMAN VE300 to 169 zł.

źródło:Informacja Prasowa

This entry was posted in Newsy, Pamięci & HDD and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>