Platforma Brazos zostanie poszerzona o procesory C-60, E-300 i E-450

AMD_APU_E-450_E-300_C-60AMD postanowiło poszerzyć swoją rodzinę procesorów Brazos o kolejne modele. Nie są to żadne drastyczne zmiany, ale na pewno warte odnotowania.

Poczynając od najsilniejszego modelu z tej trójki czyli E-450,który ma zastąpić E-350 można powiedzieć że mamy do czynienia z podkręconą wersją właśnie tego modelu. 2-rdzeniowy procesor został podkręcony z poziomu 1.6GHz do 1.65GHz, natomiast taktowanie procesorów układu graficznego czyli Radeona HD 6320 zostało podniesione z 492MHz do 508MHz. Nie jest to może overclocking na najwyższym poziomie, ale AMD ma jeszcze jednego asa w rękawie, a mianowicie technologie Turbo Core, która została zaimplementowana podobnie jak w układach Llano. Dzięki niej rdzenie układu graficznego procesora E-450 mogą zostać podniesione do 600MHz. Zasługą takiego zabiegu będzie wzrost wydajności E-450 aż do 22% w stosunku do E-350 w grach silnie bazujących na mocy karty graficznej. E-450 dodaje również oficjalne wsparcie dla pamięci DDR3 1333 (z wcześniejszego 1066).

Kolejnym modelem w hierarchii jest 2-rdzeniowy E-300, ten model ma z kolei zastąpić jednordzeniowego E-240, co oznacza że odświeżona seria „E” układów APU będzie w całości posiadała dwa rdzenie. Odbyło się to niestety kosztem taktowania rdzeni procesora (1.3GHz) i układu GPU (488MHz) ogólna wydajność względem jednordzeniowego poprzednika powinna jednak wzrosnąć.

Ostatnią nowością dla platformy Brazos jest 9W model C-60. C-60 wypiera model C-50, najbardziej znaczącą zmianą jaką wprowadza ten model jest właśnie obecność technologii Turbo Core, która z 2-rdzeni CPU taktowanych po 1GHz, potrafi zrobić 1.33GHz, w przypadku układu graficznego będziemy mieć do czynienia ze wzrostem taktowania aż do 400MHz ze standardowych 276MHz.

Odświeżona rodzina układów APU Brazos, będzie produkowana z tych samych części co jej poprzednicy przez tą samą fabrykę TSMC w procesie technologicznym 40nm. Poziom TDP pozostanie bez zmian czyli 18W dla układów E-450 i E-300 oraz 9W dla C-60. Nowe procesory oprócz wyższej wydajności zyskają także multimode DisplayPort w skrócie DP++, co oznacza że będziemy mogli uzyskać sygnał HDMI czy DVI poprzez złącze DisplayPort.

 

 

źródło:anandtech
This entry was posted in Newsy, Płyty główne & CPU and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>