Project Fiona czyli pomysł Razera na tablet dla graczy

Project Fiona skupił sporą uwagę mediów na tegorocznych targach CES. Jest to 10.1-calowy tablet firmy Razer, który został stworzony specjalnie dla graczy.

Jakiś czas temu pisałem o tablecie dla graczy firmy ARCHOS, który został przystosowany do gier wypuszczonych na Androida, Project Fiona idzie jednak o krok dalej.

Project Fiona będzie obsługiwał system Windows, najpewniej będzie to Windows 8 i wyposażony ma być w mocny procesor Intel Core i7, oraz dotykowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1280×800. Sam tablet będzie posiadał po bokach dwa wysunięte uchwyty, na których umieszczone są dwa analogowe drążki oraz przyciski ułatwiające sterowanie w grach.

Nowy tablet Razera przeznaczony dla graczy, miał się ukazać w drugiej połowie tego roku. Nie wiadomo jednak czy tak się stanie, ale prezes firmy Razer Min-Liang Tan podał ostatnio poprzez twittera, że produkcja nowego tabletu Project Fiona rozpocznie się już niebawem, a dużą rolę na ostateczny kształt urządzenia będzie miała również społeczność, która wyrażając swoje zdanie na temat tabletu Razera, oraz tego co można byłoby w nim zmienić będzie miała wpływ na decyzję firmy odnośnie wyglądu oraz specyfikacji tego urządzenia. Razer ma też kilka gotowych pomysłów na tablet Project Fiona, tak więc możliwe że na rynku będzie dostępnych kilka jego wersji np. z procesorami ARM oraz Windows’em 8 RT.

 

razer-project-fiona-tablet-dla-graczy3

 

razer-project-fiona-tablet-dla-graczy4

źródło:anandtech

This entry was posted in Gry, Newsy, Urz.Mobilne and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>