Samsung Exynos 5250 w 2-kwartale 2012r.

Samsung_Exynos 5250Nowe procesory SoC (System on a Chip) Exynos 5250 od Samsunga, wejdą w fazę produkcyjną już w drugim kwartale 2012 roku.

Samsung Exynos 5250 jest procesorem następnej generacji, opartym na architekturze ARM Cortex-A15. Nowy procesor będzie produkowany w 32nm wymiarze technologicznym, wykorzystując 2-rdzenie pracujące z częstotliwością 2GHz. Przepustowość pamięci ma sięgać 12.8 GB/s, co pozwoli na wykorzystanie wyświetlaczy w wysokiej rozdzielczości (2560×1600 pikseli). Wydajność w obliczeniach nowego Exynos’a 5250 ma być blisko 2-krotnie większa niż w przypadku procesora Exynos 4210, natomiast układ graficzny ma pracować 4 razy szybciej od poprzedniej generacji procesorów SoC.

Na chwilę obecną nie wiadomo zbyt wiele na temat układu graficznego w nowych procesorach Samsunga, mając jednak na uwadze fakt iż Samsung posiada licencje na projekty GPU ARM’a, nowy procesor SoC Exynos 5250 może być wyposażony w układ graficzny Mali T-604 oparty na architekturze Midgard.

Na rynku procesorów SoC widać co raz większą konkurencję ze strony producentów, mamy również do czynienia z głębszymi zmianami w architekturze samych procesorów oraz dużym wzrostem wydajności. Z tak szybko idącym postępem technologicznym jaki można zaobserwować dzisiaj w tym segmencie , być może już niedługo zobaczymy smartphone’y czy tablety o wydajności zbliżonej do obecnych notebooków.

źródło:anandtech
This entry was posted in Newsy, Smartphone and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>