Serwery Blizzarda zostały zhakowane

Blizzard_EntertainmentAmerykański gigant Blizzard Entertainment ujawnił, że do ich serwerów zostało nawiązane nieautoryzowane połączenie w wyniku, którego hackerzy mogli uzyskać dostęp do danych użytkowników Battle.net’u takich jak adresy mailowe, pytania zabezpieczające konta przed nieupoważnionymi użytkownikami oraz dane związane z telefonicznym uwierzytelnieniem kont. Luka w zabezpieczeniach została podobno wykryta już na początku tygodnia.

Według Blizzarda wyciek informacji z serwerów nie umożliwi żadnemu z hackerów na swobodny dostęp do kont Battle.net’u oraz nie ma żadnych dowodów na to, że nieupoważnione osoby uzyskały dostęp do informacji takich jak nazwiska, numery kart kredytowych czy billingi. Nie mniej jednak hasła użytkowników Battle.netu mogą być narażone. Nie oznacza to jednak, że hackerzy w łatwy sposób je odczytają gdyż są one szyfrowane metodą kryptograficzną przy użyciu zdalnego protokołu zabezpieczającego (SRP) i trudno będzie je odszyfrować.

Blizzard zaleca jednak użytkownikom Battle.netu zmianę haseł i informuje również iż trwają prace związane z dochodzeniem przyczyn powstania luki w zabezpieczeniach serwerów.

źródło:techpowerup

This entry was posted in Gry, Newsy and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>