Toshiba Excite 7.7 – tablet z ekranem AMOLED

Toshiba japońska firma znana przede wszystkim z produkcji telewizorów oraz notebooków, jak również z wprowadzenia wielu innowacyjnych rozwiązań, tym razem postanowiła zaprezentować światu tablet Toshiba Excite 7.7.

Toshiba Excite 7.7 to tablet o przekątnej ekranu wynoszącej 7.7 cala. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku tego modelu jest rezygnacja z wyświetlacza wykorzystującego matrycę IPS na rzecz technologii AMOLED (Active-Matrix Organic Light-Emitting Diode). Dostaniemy więc prawie 8 calowy wyświetlacz obsługujący rozdzielczość 1280×800 pikseli z bardzo dobra matrycą. Dzięki zastosowaniu organicznych diod na ekranie zobaczymy nie tylko żywsze kolory, ale także idealne odwzorowanie czerni, ze względu na fakt iż jest ona uzyskiwana dzięki wygaszaniu nieaktywnych pikseli, podobnie jak w przypadku technologii plazmowej. Następstwem takiego rozwiązania jest również uzyskanie niesamowitego współczynnika kontrastu, który może być nawet 10-cio krotnie wyższy niż przy zastosowaniu innych technologii.

Tablet Toshiby wyposażono w procesor NVIDIA Tegra 3 obsługujący 4 rdzenie Cortex A9 taktowane z maksymalną prędkością 1.3GHz oraz jeden rdzeń towarzyszący. Toshiba Excite 7.7 posiada 1GB pamięci RAM, a na składowanie danych przeznaczono pamięci o pojemności 16GB. Urządzeniem zarządza system Android w wersji 4.0. Sam tablet jest też dosyć lekki gdyż przy wymiarach 205.7 x 134.6 x 7.6mm waży jedynie 349g, a zawdzięcza to głównie bardzo cienkiemu wyświetlaczowi.

W tablecie Excite 7.7 zamontowano dwa aparaty. Z przodu urządzenia znajduje się 2MPix kamerka służąca do przekazywania obrazu podczas wideo rozmów, z tyłu tabletu oddano do dyspozycji użytkownikom 5MPix aparat. Jeśli chodzi o łączność, Excite 7.7 wykorzystuje port micro-USB oraz slot na karty pamięci micro-SD, dostaniemy również wejście/wyjście przeznaczone na słuchawki i mikrofon. Nie zapomniano także o łączności bezprzewodowej w standardzie 802.11b/g/n oraz porcie Bluetooth 3.0. Tablet posiada również dwa głośniki znajdujące się w dolnej części obudowy.

Największym problemem nowego tabletu Toshiby jest niewątpliwie jego cena. Toshiba Excite 7.7 został wyceniony na 499 USD, co stawia go na równi z Nowym iPadem Apple’a.

źródło:anandtech

This entry was posted in Newsy, Urz.Mobilne and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>