Wiedźmin 3: Dziki Gon – zapowiedź i pierwsze informacje nt. gry

wiedzmin3-dziki-gon

Studio CD Projekt RED, odpowiedzialne za dwie pierwsze części, fabularnej gry akcji osadzonej w uniwersum świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, zapowiedziało właśnie trzecią część Wiedźmina pod tytułem Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Dobrze znana wszystkim miłośnikom powieści fantasy, postać Geralta z Rivii, w pierwszej części gry o Szarym Wilku została przywrócona do życia, po wydarzeniach mających miejsce w sadze o wiedźminie. Nasz bohater zostaje przeniesiony do twierdzy wiedźminów w Kaer Morhen, pozbawiony pamięci o przeszłych wydarzeniach oraz większości swoich wiedźmińskich umiejętności. Graczowi wcielającemu się w postać Geralta, przyjdzie się zmierzyć z wieloma trudnymi decyzjami i dylematami moralnymi, a wraz z postępującą do przodu fabułą i stopniowym odzyskiwaniu przez Wiedźmina pamięci, będziemy się dowiadywać szczegółów z jego życia.

Pierwsza część gry o Wiedźminie zyskała dużą popularność, również poza granicami naszego kraju. Wydana w 2007 roku fabularna gra akcji, zadebiutowała wyłącznie na komputerach osobistych (stosunkowo niedawno bo w kwietniu 2012 r. gra ukazała się także na Macintosh’ach) i została przetłumaczona aż na 9 języków. Sama gra wykorzystywała zmodyfikowany silnik graficzny Aurora Engine autorstwa BioWare, na którym chodziła gra Neverwinter Nights.

Druga część cyklu gier o Wiedźminie nosząca tytuł Wiedźmin 2: Zabójcy Królów została zrealizowana przez to samo studio co pierwsza część gry, tym razem jednak zdecydowano się na implementację autorskiego silnika graficznego o nazwie RED Engine. Wiedźmin 2 jest kontynuacją pierwszej części gry, której akcja rozpoczyna się od aresztowania głównego bohatera, posądzonego o rzekome zabójstwo króla Foltesta. Geralt będzie musiał oczyścić swoje dobre imię i wyjaśnić kim jest prawdziwy królobójca, mordujący przywódców północnych królestw Temerii.

Gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów została wydana w maju 2011 r. na komputery PC. Posiadacze konsol Xbox 360 musieli czekać na drugą część przygód Wiedźmina blisko rok, ale gra ukazała się ostatecznie w kwietniu 2012 r. już pod postacią edycji rozszerzonej, ponad pół roku później gra miała swoją premierę również na platformie OS X.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest trzecią i zarazem ostatnią według autorów częścią serii gier o Wiedźminie, w której pokierujemy losami Geralta z Rivii. W trzeciej części Wiedźmina, dostaniemy nareszcie w pełni otwarty świat, na wzór tego który mogliśmy zobaczyć chociażby w piątej części The Elder Scrolls: Skyrim. Szef studia CD Projekt RED opisuje go takimi słowami: “Wciągająca i nieliniowa fabuła Wiedźmina 3 rozgrywa się w prawdziwie otwartym świecie. Jest on pełen przygód, zapadających w pamięć postaci i groźnych potworów, a jego eksploracja sama w sobie jest niezapomnianym doznaniem. Gracze będą swobodnie przemierzać lasy, jeziora, góry, miasta i wioski. Każdy region jest zamieszkany przez wyjątkowe społeczności, mające własne zwyczaje, legendy i problemy. Świat w Wiedźminie 3 jest 30 razy większy od obszaru poprzedniej gry o Geralcie”.

Jeżeli wierzyć słowom Adama Badowskiego, który jest autorem tego cytatu, będziemy mieli do czynienia z przełomem w najnowszej części przygód Geralta, gdyż eksploracja świata w pierwszych dwóch częściach Wiedźmina była dosyć mocno ograniczona i bezpośrednio związana z fabułą gry. Całkowicie otwarty świat w grze rpg to jednak nie lada wyzwanie dla twórców. Sądząc jednak po pierwszych dwóch częściach trylogii, autorom gier w uniwersum Wiedźmina nie powinna powinąć się noga także w tej kwestii. W nowym otwartym świecie Wiedźmina 3, będziemy przemieszczać się konno po lądzie, czy też używając żaglówki do pokonania morskich terenów. Twórcy ze studia CD Projekt RED wspominają również o zmienionym systemie walki.

Premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zapowiadana jest na 2014 r. i ukazać się ma równocześnie na wszystkie najnowsze platformy. Prawdopodobnie więc najnowszą, trzecią część Wiedźmina zobaczymy już na konsolach przyszłej generacji oraz komputerach PC. W związku z zapowiedzią Wiedźmina 3, autorzy czasowo obniżyli ceną dwóch pierwszych części gry o 50%, jeżeli więc nie mieliście jeszcze okazji zagrać w tą świetna grę teraz możecie kupić obydwie części taniej.

Poniżej pierwszy materiał wideo z Wiedźmina 3: Dziki Gon, oraz garść screenshotów z magazynu Game Informer

 

 

źródło:thewitcher,gameinformer

 

This entry was posted in Gry, Newsy and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>