Windows 8 beta pod koniec lutego

Windows-8-StorePodczas tegorocznych targów CES, Microsoft ogłosił iż najnowszy system operacyjny z logiem okienek w wersji beta, pojawi się już pod koniec lutego 2012. Mowa oczywiście o premierze bety Windows 8, której towarzyszyć będzie także uruchomienie sklepu Windows Store, który co chyba nie jest zaskoczeniem wzorowany będzie na Apple’owskiej wersji usługi App Store i ma wprowadzać dodatkowe ulepszenia. Tak więc Microsoft chce dostarczyć użytkownikom nowego Windowsa 8, (wśród których dużą część stanowić będą zapewne posiadacze smartphone’ów) usługę która tak dobrze sprawdziła się w przypadku Apple’a, gdzie każdy może ściągnąć na swojego iPhone’a czy iPada całą masę mniej lub bardziej użytecznych aplikacji i gier.

W fazie beta Windows 8, w sklepie Windows Store maja być dostępne wyłącznie darmowe aplikacje, które będzie można ściągnąć i testować. Jak na razie nie wiadomo jeszcze nic na temat wersji Windows 8 RC (Release Candidate) ale jest możliwe że Microsoft postąpi podobnie jak w przypadku Windowsa 7, i wypuści  przed premierą pełnej wersji systemu jedną ograniczoną czasowo wersję Windows 8 RC. Jest też duża szansa na to, że zobaczymy pełną wersję systemu Windows 8 jeszcze przed końcem tego roku.

źródło:anandtech
This entry was posted in Newsy, Software and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>