Windows 8 Consumer Preview dostępny dla wszystkich

Windows_8_Consumer_PreviewParę dni temu Microsoft, całkowicie bezpłatnie udostępnił do ściągnięcia najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego, Windows 8 Consumer Preview.

Jest to wersja beta dobrze wszystkim znanych „okienek” oddana do użytku publicznego, która wygaśnie 15 stycznia 2013r.. Mamy więc niespełna rok na dogłębne przetestowanie funkcji nowego systemu Microsoftu, wliczając w to również sklep Windows Store oraz organoleptyczne sprawdzenie działania nowego interface’u Metro.

Windows 8 Consumer Preview dostępny jest do ściągnięcia w 5 językach: Angielskim, Chińskim, Francuskim, Niemieckim i Japońskim. Możemy też wybrać pomiędzy wersją 32-bitową i 64-bitową.

Nowy system Microsoftu można zainstalować na świeżej partycji lub jako drugi system obok np. Windowsa 7. Żeby przejść do instalacji Windowsa 8 możemy skorzystać z instalatora systemu, który także sprawdzi nasze obecne oprogramowanie i wybierze te programy które będą mogły działać z nowym systemem. Możemy również skorzystać z gotowego obrazu ISO, który wystarczy pobrać i nagrać na płytę lub skopiować na pendrive’a.

Pod tym linkiem można ściągnąć obraz ISO systemu Windows 8 Consumer Preview

Tutaj ściągniemy instalatora dla Windows 8 Consumer Preview

 

Wymagania systemu Windows 8:

  • Procesor 1 GHz
  • Pamięć RAM: 1GB (32-bity), 2GB (wersja 64-bitowa)
  • Wolny obszar na dysku twardym: 16GB (32-bit), 20GB (64-bit)
  • Karta graficzna zgodna z DirectX 9
  • Do działania Windows Store i uruchamia ściągniętych z niego aplikacji, oprócz aktywnego łącza internetowego, wymagana jest również rozdzielczość ekranu 1024×768
  • Aby przeciągać aplikacje, potrzebna jest rozdzielczość ekranu wynosząca co najmniej 1366 x 768
  • Aby skorzystać z funkcji dotykowych potrzebny jest wyświetlacz multitouch

źródło:Microsoft

This entry was posted in Newsy, Software and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>