Zalman CNPS9900DF – cooler z dwoma wentylatorami

Zalman wprowadził do sprzedaży cooler dla procesorów CNPS9900DF z serii charakteryzującej się oryginalnym wzornictwem i nietypową konstrukcją. Jest to jednocześnie pierwszy cooler z rodziny CNPS9900 wyposażony w dwa wentylatory. CNPS9900DF ma  także specjalnie wyprofilowane finy zmniejszające poziom głośności chłodzenia oraz unowocześnione rurki cieplne. Zalman CNPS9900 Dual Fan skutecznie odprowadzi nawet 300 W wygenerowanej przez procesor energii cieplnej.

Bazę coolera Zalman CNPS9900DF stanowią dwa miedziane radiatory o średnicy kilkunastu centymetrów składające się z bardzo dużej liczby cienkich blaszek oraz dwa wentylatory, z czego jeden, zewnętrzny ma 120 mm, natomiast drugi, wewnętrzny 140 mm. Wiatrak mniejszy wtłacza w radiator chłodne powietrze, które po nagrzaniu i przedostaniu się przez finy zderza się z wirującymi łopatkami większego wiatraka i zostaje wypchnięte poza cooler, uprzednio pokonując jeszcze jedną przeszkodę – drugi radiator.

Wentylator 120 mm kręci się z prędkością 1000 obr./min, natomiast wentylator 140 mm automatycznie dostosowuje swoją prędkość w zakresie 900-1400 obr./min. Wiatraki generują od 19 do maksymalnie 27 dBA. Oparte są na łożyskach typu Long Life Bearing (LLB). Entuzjastów komputerowego moddingu ucieszy fakt, że oba wiatraki wyposażone są w efektowne niebieskie diody.

Aby transport energii cieplnej z procesora przebiegał sprawniej niż w innych coolerach, Zalman zastosował kompozytowe rurki cieplne, które wykonano z miedzi i pokryto cienką warstwą niklu. Łącznie wykorzystano trzy ciepłowody ze spiekanego metalu z rowkami osiowymi, z czego jeden z nich wykorzystano w radiatorze chłodzonym przez 120 mm wiatrak, a dwóch pozostałych użyto jako elementów transportujących energię cieplną do drugiego radiatora. Zalman zadbał też o bardzo dokładnie wypolerowaną w procesie piaskowania podstawkę coolera.

Zalman CNPS9900DF ma 154 mm wysokości, więc zmieści się w większości obudów typu Midi Tower. Cooler waży 850 g. Jego powierzchnia oddawania energii cieplnej wynosi łącznie 6800 cm2. Do zestawu dołączona jest pasta termoprzewodząca ZM-STG2.

Cooler jest kompatybilny z wszystkimi popularnymi gniazdami CPU:

– AMD Socket FM1, AM3+, AM3, AM2+ i AM2
– Intel Socket 2011, 1366, 1156, 1155 oraz 775

Sugerowana cena detaliczna coolera Zalman CNPS9900DF wynosi 320 zł brutto.

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

ZALMAN_CNPS_9900_DF-2

źródło:Informacja Prasowa

This entry was posted in Newsy, Systemy chłodzenia and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>