Zalman pokazuje nowe zestawy głośnikowe

 

W ofercie firmy Zalman pojawiła się seria pięciu zróżnicowanych zestawów głośnikowych. Wśród poszczególnych modeli znalazły się zestawy 2.1, 2.0, a także głośniczek do telefonów oraz odtwarzaczy MP3. Dla jeszcze lepszego przetwarzania dźwięku trzy zestawy wykonano z płyt MDF.

Zalman ZM-S100 – mobilność

Model ZM-S100 to niewielkie głośniki przypominające sześciany (najdłuższy bok ma tylko 75 mm) przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników laptopów. Jednak z uwagi na małe rozmiary można ja łatwo przenosić, a tym samym używać w dowolnym miejscu do słuchania ulubionej muzyki ze smartfona czy tabletu. Głośniki wykonano z wytrzymałego plastiku w kolorze Piano Black. Do ich zasilenia wystarczy port USB. Na tylnej ściance głośnika umieszczono płaskie pokrętło do regulacji głośności oraz złącze minijack (3,5 mm).

 

ZM-S100_2

Zalman ZM-S200 – uniwersalność

Zestaw Zalman ZM-S200, zasilany również jedynie z portu USB i wykonany z płyt MDF, przypadnie do gustu miłośnikom zestawów 2.1. To świetne rozwiązanie dla osób, które preferują dynamiczną muzykę z przewagą niskich tonów. Satelity zestawu mają po 3W mocy, a subwoofer 6W RMS. Zastosowane membrany mają w przypadku satelit 2 cale (membrany owalne), natomiast w przypadku głośnika niskotonowego – 3 cale.  Moc subwoofera z otworem Bass Reflex można regulować za pomocą pokrętła umieszczonego z tyłu jego obudowy.

 

ZM-S200_3

 

Zalman ZM-S300 – neutralność brzmienia

ZM-S300 to podobnie jak model ZM-S100 – zestaw stereo, ale o mocy pięć razy większej  (2 x 10 W RMS) i wyposażony w dodatkowe głośniki przetwarzające tylko wysokie tony (tweetery). Z przodu obudów umieszczono wyjście słuchawkowe, a także pokrętło do regulowania głośności oraz pokrętło do ustawiania ilości niskich tonów. 3-calowe głośniki średnio-niskotonowe zapewniają bardziej wyrównane pasmo niż zestawy 2.1. To zestaw odpowiedni dla osób słuchających gatunków muzycznych, w których niskie tony nie dominują nad resztą pasm.

 

ZM-S300_17

Zalman ZM-S400 – duża moc i mocne basy

Zalman ZM-S400 to aktualnie najmocniejszy zestaw w ofercie firmy. Model ten to głośniki typu 2.1 o łącznej mocy 22W RMS. Obie satelity zestawu ZM-S400 wyposażono w dwa 2-calowe głośniki. Subwoofer to sporych rozmiarów skrzynka rezonansowa z płyt MDF z 4-calowym głośnikiem. Panel do regulacji głośności  natężenia basu, a także wszystkie porty dźwiękowe umieszczono na bocznej ściance subwoofera.

 

ZM-S400_12

 

Zalman ZM-S500 – bardzo małe wymiary i ciekawe rozwiązania

Ostatni model z serii S to ZM-S500 – miniaturowych rozmiarów wodoodporny głośnik skierowany do użytkowników, którzy przeważnie słuchają muzyki poza domem lub oglądają filmy na urządzeniach mobilnych, a jednocześnie nie lubią korzystać ze słuchawek. Głośnik ZM-S500 zasilany jest baterią, którą ładuje się z portu USB. Z urządzenia można korzystać bez źródła, wsuwając do portu micro SD nawet 8 GB kartę z plikami w formacie MP3 lub MP4. Głośnikiem można sterować za pomocą trzech umieszczonych na obudowie przycisków.

 

ZM-S500_22

 

Wszystkie zestawy wyposażono w podkładki antypoślizgowe.

Sugerowana ceny detaliczne brutto głośników Zalmana z serii S wynoszą:

ZM-S100 – 29 zł
ZM-S200 – 59 zł
ZM-S300 – 99 zł
ZM-S400 – 149 zł
ZM-S500 – 109 zł

źródło:Informacja Prasowa

This entry was posted in Newsy and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>