Zasilacz ANTEC HCP-1000 Platinum

Firma ANTEC, producent wysokiej jakości podzespołów komputerowych, wprowadza na polski rynek zasilacz High Current Pro 1000 Platinum o mocy 1 kW. Ten w pełni modularny model posiada certyfikat 80 Plus Platinum, co w praktyce oznacza sprawność urządzenia nie mniejszą niż 90% przy napięciu 230 V i obciążeniu 20-100%. Producent zapewnia jednak, że użytkownicy HCP-1000 Platinum mogą spodziewać się sprawności nawet na poziomie 94%, co znacząco wpływa na zmniejszenie poboru prądu.

ANTEC HCP-1000 Platinum jest zgodny ze standardami ATX12V v2.32, EPS12V v2.92 i ma aktywną korekcję współczynnika mocy (aktywny układ PFC). Stabilną pracę zasilacza oraz komputera zapewniają następujące zabezpieczenia:
– przeciwzwarciowe (SCP),
– przed przeciążeniem stabilizatora (OCP),
– przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym (OVP),
– przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych (UVP),
– przed przeciążeniem całej jednostki (OPP),
– przed przegrzaniem zasilacza (OTP),
– przed prądami udarowymi (SIP),
– przed brakiem obciążenia (NLO),
– przed spadkiem napięcia sieciowego (BOP).

Zasilacz ANTEC HCP-1000 Platinum przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników, dlatego producent wyposażył go w aż cztery potężne linie +12 V o sumarycznej mocy na wyjściu wynoszącej 1000 W. Warto podkreślić, że wydajność prądowa pojedynczej linii to aż 40 A.

Na tylnym panelu modularnym zasilacza znalazły się: gniazdo dla płyty głównej, sześć gniazd na linii 12 V1 i aż pięć gniazd 16-pinowych, które pozwalają na dowolne łączenie wejść zasilania 8-pin (EPS) lub podpięcie 10,12,14 czy 16-pinowych złączy, które mogą pojawić się w przyszłości. Co ciekawe, do zasilacza ANTEC HCP-1000 Platinum można będzie podłączyć płytę główną wykorzystującą zasilanie 20+8-pin, gdy tylko producenci zdecydują się na wprowadzenie tego typu rozwiązania.

Zasilacz został wyposażony w następujące złącza: ATX 24-pin, EPS, ATX P4+4p (rozłączna), 6x PCI-E, FDD, 9x SATA oraz 6x MOLEX. Przewody HCP-1000 Platinum umieszczono w eleganckim oplocie, co pozwoli zachować porządek wewnątrz obudowy.

W modelu HCP-1000 Platinum zastosowano japońskie, markowe kondensatory oraz pozłacane wtyczki. Zasilacz chłodzony jest przez bardzo cichy wentylator 135 mm z regulacją obrotów (PWM)
oraz podwójnym łożyskiem kulkowym (DBB), które zapewnia cichą pracę urządzenia.

ANTEC HCP-1000 Platinum jest zgodny z najnowszą normą ErP Lot 6:2013, co oznacza, że w trybie gotowości zasilacz pobiera mniej niż 0,5 W.

Sugerowana cena detaliczna zasilacza ANTEC HCP-1000 Platinum wynosi 1199 zł.

Produkt objęty jest 7-letnią gwarancją producenta.

źródło:Informacja Prasowa

This entry was posted in Newsy, Zasilacze and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>