Zbliża się nowa generacja konsol od Microsoftu

Nastecpa_xboxa360Od czasu kiedy Microsoft wszedł na rynek konsol ze swoim xboxem pod koniec 2001 roku, wiele się zmieniło. Wcześniej rynek ten nie wpływał tak mocno na kształt całego biznesu growego, zwłaszcza tego tworzonego na PeCety i nie stały za tym tak ogromne pieniądze jak dzisiaj. Gry były tworzone przy udziale zdecydowanie mniejszych nakładów finansowych niż obecnie, a świat gier konsolowych i gier przeznaczonych na komputery były na tyle odrębne, że można było mówić może nie o pełnej, ale sporej autonomiczności tych dwóch platform na których grało się w gry. Kiedy Microsoft rozpoczynał sprzedaż swojego pierwszego xboxa, nikt nie wróżył mu sukcesu, sama konsola zresztą również nie sprzedawała się dobrze zwłaszcza w Japonii. Jednak kiedy do gry wchodzi taki gigant jak Microsoft, który potrafił zmonopolizować w ogromnym stopniu rynek systemów operacyjnych trzeba mieć na uwadze, że coś na pewno będzie się działo i że nie jest to tylko zabawa rozkapryszonego bogatego dzieciaka, który zapragnął opanować rynek konsol ze swoją nową nikomu nie znaną konsolą.

Pierwsza konsola Microsoftu nie zawojowała rynku, a jej okres żywotności był bardzo krótki jak na realia panujące w świecie konsolowym. Microsoft jednak zdążył wyciągnąć wnioski i nie popełnił już tych samych błędów podczas premiery xboxa 360 ubiegając swojego największego konkurenta jakim był SONY ze swoją nową konsolą PlayStation 3 o cały rok. To było strategiczne posunięcie i bardzo pomogło konsoli Microsoftu. Dodatkowo ogromne fundusze jakimi dysponuje firma zostały w sporej części przeznaczone na wykupienie całkowitej lub czasowej wyłączności na wiele dużych tytułów dla konsoli X360, co wywarło ogromny wpływ na kształt całego rynku. Od tego czasu świat konsol nie wyglądał już tak samo, a Microsoft ze swoja nową konsolą zyskały bardzo wiele na znaczeniu.

Dzisiaj mamy końcówkę 2011 roku i nadeszły informacje o planach związanych z następcą xboxa 360. Z informacji tych wynika, że Microsoft planuje wypuścić dwie konsole, jedna ma być tańsza od obecnego xboxa 360 i posiadać słabszą specyfikację techniczną a jej odbiorcami mają być gracze, którzy nie spędzają przed telewizorami zbyt wiele czasu i szukają prostej nie skrępowanej zbyt wysokim poziomem trudności rozgrywki. Konsola oprócz mniej wymagających gier, które maja też być przeznaczone do rozgrywki wieloosobowej offline, ma wykorzystywać zmodyfikowaną wersję kinecta oraz procesor ARM. Druga konsola Microsoftu, która ma być bezpośrednim następcą Xboxa 360 będzie posiadała już mocniejsze podzespoły. Mowa jest o 6 rdzeniowym procesorze, karcie graficznej od AMD oraz 2GB szybkiej pamięci DDR3. Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się być może już na targach CES w styczniu, gdzie Microsoft ma uchylić rąbka tajemnicy na temat specyfikacji technicznej swojej nowej konsoli.

źródło:techspot 
This entry was posted in Gry, Newsy, Płyty główne & CPU and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>